מחזור משכנתא

החיים הם דינאמיים ובמהלך השנים מרביתנו נמצאים בתקופות שונות מהבחינה הכלכלית.

בדומה לחיינו, שוק המשכנתאות הינו שוק דינאמי ותנודתי.

במקרים של שינויים בתנאי השוק, שינויים כלכליים או אישיים קיימת אפשרות של מחזור משכנתא. 

(יש ללחוץ על הסמן "+" שנמצא לצד השאלה מטה)

מחזור משכנתא הינו הליך של החלפת משכנתא קיימת במשכנתא חדשה ומשופרת בתנאים נוחים המתאימים למצבם הפיננסי העדכני של הלווים תוך התייחסות למצב השוק הנוכחי במטרה לחסוך כסף ולא לשלם כסף מיותר לבנק

במחזור משכנתא בוחנים מחדש את צרכי הלווים ומתאימים תמהיל מסלולים ליכולות הפיננסיות שלכם ובהתאם להחזר החודשי הרצוי במטרה לחסוך לכם כסף בהחזר המשכנתא, להקטין את הריביות. לצמצם את ההחזרים החודשיים, להקטין את התשלום הסופי לבנק לצד הארכת תקופת ההחזר בפריסה של עד 30 שנה. 

השנוי המהותי הוא השינויים של הריביות, תמהילי המסלולים ותקופת ההחזר של ההלוואה. חשוב לוודא שהתנאים במשכנתא החדשה הם אכן משופרים ונכונים לכם. ניתן לעשות זאת על ידי בדיקה מקצועית של ייועץ משכנתאות ש"יתפור לכם את החליפה" הנכונה "למידותיכם" שתחסוך לכם כסף רב.

אנחנו מבצעים בדיקה "כדאיות המחזור" שבדרך כלל עלותה כ- 350 ש"ח בחינם לגמרי!

בדיקת "כדאיות המחזור" חייבת לעשות ע"י גורם מוסמך ובלתי תלוי מחוץ למערכת הבנקאית היכול לבחון זאת באופן אובייקטיבי ומקצועי.

זכרו! ייועץ משכנתאות בבנק הוא עובד של הבנק ולכן ידאג לאינטרסים של הבנק בלבד!

אנו ממליצים לבצע מיחזור משכנתא כאשר:

  • הריבית במשק יורדת ירידה משמעותית
  • הריבית שקיבלתם משמעותית גדולה מריבית שקיימת כיום.
  • קיים שינוי מהותי במצב השוק או במצבכם הפיננסי
  • מקורות ההכנסה שלכם גדלו במידה ניכרת עקב חסכון שנפתח
  • קיבלתם ירושה
  • שינויים והקלות רגולטוריות בתחום המשכנתאות (כדוגמת רפורמת המשכנתאות, ביטול מגבלת הפריים ועוד..).
  • אתם מעוניינים לשנות את ההחזר החודשי
  • מעוניינים לשנות את מסלולי המשכנתא בהם בחרתם בעבר.

כשממחזרים משכנתא עלולות להיות עלויות נלוות ועליכם להיות מודעים אליהם על מנת שלא תהיו מופתעים בהמשך הדרך. כאשר לוקחים משכנתא חדשה וסוגרים בעזרתה את הקודמת לרוב יהיו עמלות שונות כגון: עמלת היוון בגין הפרשי הריבית (עמלת פרעון מוקדם) שהיא עמלה הכי יקרה ויכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים לפחות, עמלת אי הודעה מוקדמת  (יש להודיע לבנק לפחות עשרה ימים מראש על כוונתכם לפרוע את המשכנתא ובכך תמנעו מתשלום המיותר), עמלת פתיחת תיק בשווי 360 ש"ח, רישום הערת אזהרה בטאבו שעלותו 250 ש"ח, עלות שמאי של הבנק כ- 800 ש"ח ואילו פרטי יכול להגיע לכ- 5000 ש"ח, 60 ש"ח, עמלה תפעולית לבנק על ביצוע הפעולה.

חשוב לשים לב לכל העלויות שמסביב ולראות האם באמת כדאי למחזר את המשכנתא. הריביות יכולות להיות יותר נמוכות, אך העלויות מסביב עלולות לייקר מאוד את הכדאיות למחזר. 

מיחזור משכנתא יכול לחסוך לכם עשרות ומאות אלפי שקלים, אך במידה ולא מבצעים אותו בצורה נכונה אתם עלולים להפסיד המון כסף ולכן, חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע אשר מבין ומכיר לעומק את המערכת הבנקאית.

מחזור משכנתא ניתן לבצע בכל בנק. גם אם קיבלתם משכנתא מבנק מסוים, תוכלו למחזר אותה בבנק אחר. יש לקחת בחשבון שפעולה זו כרוכה בכל מה שציינתי מעלה ויש לשקלל את העלויות הנלוות בעת בדיקת הכדאיות הכלכלית של מהלך כזה.

בתהליך המחזור אין חובה למחזר את כל המסלולים ניתן לבצע את תהליך המחזור ב2 מסלולים:

1. ניתן למחזר חלק ממסלולי המשכנתא ע"י נטילת הלוואות חדשות במקומם ושמירה על מסלולי המשכנתא הטובים ממשכנתא הקיימת והמשך התשלום עליהם. מתבצע אך ורק בבנק שנטלתם את המשכנתא הקיימת.

2. סילוק כל המסלולים ונטילת משכנתאות חדשות כנגדם.

מחזור משכנתא - לבדיקת כדאיות ללא עלות וללא התחייבות השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם במהרה! תנאים ושירות הטובים ביותר! אז מה דעתכם שנתחיל?

 אנחנו ב- House4U בודקים ללקוחותינו את כדאיות מחזור של המשכנתא שלהם אחת לשנה ללא עלות!

בחינת היתכנות למחזר משכנתא נעשית באמצעות דו”ח יתרות לסילוק משכנתא אותו ניתן להפיק או להזמין דרך אתרי האינטרנט של כל הבנקים או דרך המוקדים הטלפוניים שלהם. ניתן להיעזר ביועץ המשכנתא שלכם כדי לזרז את התהליך. לאחר הבדיקת כדאיות בהנחה שיש חיסכון משמעותי נציג ללקוח את סכום החיסכון שהוא אמור לחסוך אם ימחזר ונמליץ לו למחזר או לא. אין הגבלה על כמות המחזורים. 

משכנתא היא לא חתונה קתולית ואם אינכם מרוצים מהצעה של הבנק שנטלתם לראשונה את המשכנתא ניתן ואף מומלץ לקחת את המשכנתא למכרז ריביות בין הבנקים.

יועץ משכנתאות מקצועי ידע לכוון את אסטרטגיית המחזור בין האפשרויות לפי תנאי המשכנתא הקיימים שלכם. יועץ משכנתא פרטי עובד אך ורק בשבילכם! רואה את טובת הלקוחות שלו לפני טובת הבנק מכיוון שאינו מקבל כל תשלום מהבנקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Compare