משכנתא במחיר למשתכן

משכנתא במחיר למשתכן זהו נושא שמעניין זוגות צעירים רבים שבוחנים בכובד ראש את האופציה להשתתפות בתוכנית שנקראת "מחיר למשתכן". 

מה כוללת התוכנית? איך אפשר לקבל משכנתא במחיר למשתכן? כמה משכנתא אפשר לקבל במחיר למשתכן? כמה הון עצמי צריך כדי לקחת משכנתא במחיר למשתכן?

במסגרת מדריך משכנתא זה, נספק לכם את כל המידע הנדרש. 

מחיר למשתכן הינה תוכנית הדגל הממשלתית חלק מתכנית "דירה בהנחה" שנועדה להקל על זוגות צעירים להגשים את חלומם לרכוש דירה משלהם. התוכנית מציעה דיור במחיר מופחת במסלולים שונים ונחשבת לכלי הממשלתי היעיל ביותר להקלה על רוכשי דירה ראשונה באמצעות מתן תנאים מועדפים.

השלב הראשון הוא להוציא תעודת זכאות למחיר למשתכן, על מנת שתוכלו להיות זכאים להשתתף בהגרלות של התוכנית. 

ניתן לקרוא בפירוט רב יותר על התוכנית "דירה בהנחה" כאן.

ניתן להוציא תעודת זכאות ברוב המקרים בצורה מקוונת ובאלה שאי אפשר – ניתן לעשות זאת פיזית באחד ממשרדי החברה שיתוארו יותר למטה במאמר. 

אז בואו ונבין איך עושים את זה בצורה מקוונת קודם כל.

בעיקרון יש 3 חברות שניתן להוציא תעודת זכאות למחיר למשתכן, אין הבדל בין החברות ואין באמת משמעות לאיזה חברה הלכתם להוציא את התעודת זכאות. האפשרויות הן: 

חברת אלונים (מקבוצת Mgroup)

מוקד טלפוני- 2850*.  רשימת הסניפים: אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בית שמש, בת ים, בני ברק, חדרה, חולון, חיפה, ירושלים, כפר סבא, כרמיאל, לוד, נצרת עילית, נס ציונה, נתניה, עכו, עפולה, ערד, פתח תקווה, קריית ביאליק, קריית גת, ראשון לציון, תל אביב.

להוצאת אישור זכאות למחיר למשתכן לחצו כאן

חברת מילגם

מוקד טלפוני: 6078*. רשימת הסניפים: אשדוד, אשקלון, בת ים, חיפה, טבריה, ירושלים, נצרת, נתיבות, פתח תקווה, צפת, קריית ביאליק, קריית שמונה, ראשון לציון, תל אביב.

 להוצאת אישור זכאות למחיר למשתכן לחצו כאן

חברת עמידר

מוקד טלפוני: 6266*. רשימת הסניפים: באר שבע, דימונה, חיפה, ירושלים, מעלות, נתניה, תל אביב.

להוצאת תעודת זכאות למחיר למשתכן לחצו כאן

מי שמעונין לעשות זאת פיזית או לא יכול להוציא תעודת זכאות בצורה מקוונת (מכל מיני סיבות), יכול להגיע לחברות ההרשמה עצמם (ממליצים לבדוק שעות קבלה שלא תגיעו סתם). המסמכים שתצטרכו להביא איתכם לשם הם:

  • תעודת זהות שלכם – מקור איתכם וצילום. 
  • מי שגרוש פחות מ-10 שנים יש להביא תעודת גירושין וכן הסכם גירושין. 
  • משפחות חד הוריים (הם קוראים לזה הורים עצמאיים) צריכים להביא: תעודת גירושין, הסכם גירושין (עם תוקף של בית משפט) וכן תצהיר על מגורים ללא אדם ידוע בציבור. 
  • זוג "ידועים בציבור" – צריכים למלא את הטופס הזה ולחתום עליו בפני עורך דין. 
  • נכים מטעם הביטוח הלאומי או משרד הבטחון. נכים מרותקים – יציגו אישור חתום מלשכת הבריאות המחוזית של משרד הבריאות לפיו יש להם 100% נכות והם מרותקים לצמיתות לכיסא גלגלים. לאוכלוסייה זו משרד הבינוי והשיכון מעמיד שרות של איסוף המסמכים מהבית ללא עלות! 

משפרי דיור יש להציג רק אחד מכל הרשימה הבאה: חוזה רכישה או חוזה מכירה או נסח טאבו או צו ירושה (כמובן כשמדובר בדירת ירושה). 

כמובן אם נתקעתם במשהו או יש לכם שאלות אתם יכולים לפנות למשרד הבינוי והשיכון במספר 5442*. שעות המענה הטלפוני שם הינו בימים א' עד ה' בין השעות 8:30 עד 16:00. 

לאחר הרשמתכם, תקבלו SMS ומייל מהחברה שבה נרשמתם כי יצאה לכם תעודת זכאות- עם קישור לאתר משרד השיכון והסיסמא שלכם (הזמנית כמובן. יש צורך להיכנס לאתר ולשנות אותה).

אחרי שקיבלתם קוד לאתר – תכנסו ותתחילו לבחון איזה הגרלות מתאימות לכם. איך עושים את זה? כל ההסבר בקישור כאן

על מנת לקבל עדכונים לגבי הגרלות חדשות ופרויקטים חדשים ניתן להירשם כאן לרשימת התפוצה שלהם. 

ניתן להירשם רק לפרויקטים פתוחים להרשמה. 

בסדרת הגרלות ראשונה- אפשר להירשם לכמה הגרלות שאתם רוצים – עד 3 ערים. זאת אומרת בכל עיר – כמה פרויקטים שאתם רוצים, אבל לא לעבור 3 ערים שונות. 

בסדרת הגרלות ההמשך – מותר להירשם לכמה הגרלות שתרצו בכמה ישובים שתרצו. אין שום הגבלה. 

בשביל לקבל עדכונים על ההגרלות יש למלא את הפרטים שלכם כאן

 

אחרי סגירת ההגרלה משרד השיכון עורך את ההגרלה. התוצאות נשלחות גם ב- SMS וגם במייל. 

אחרי הזכייה ובהתאם למועד קבלת היתר הבנייה, היזם ייצור קשר עם הזוכים ויסביר להם על המשך התהליך.

כל התהליך מתפרס לתקופה בין שנה ל-5 שנים. 

שימו לב! בדרך כלל תהליך קבלת ההיתר מתחיל עם הזכייה של הקבלן בפרויקט ובמקביל כבר קורה גם שלב הפיתוח של המגרשים ומסירתם לקבלן. 

לפעמים מתקיימת הגרלה עוד לפני שהקבלן סיים את תהליך קבלת ההיתר בנייה. במצב כזה משרד הבינוי יעדכן את הזוכים בהגרלה בתהליך קבלת היתר הבנייה או היתר בתנאים. שימו לב, שלב זה יכול לקחת לא מעט זמן. 

את כל שלבי ההיתר תוכלו לראות ולהתעדכן באתר משרד השיכון -באזור האישי שלכם כאן

 

 

לאחר שהתקבל היתר בנייה היזם או הקבלן אמורים להזמין אותכם לכנס. מאז פרוץ הקורונה, הכנס הפך להיות וירטואלי בשנים האחרונות ומסתכם בקישור לסרטון ביוטיוב, שמיד לאחריו בהפרש של עד שבועיים תקבלו טלפון או מייל (או שניהם) והזמנה לבחירת דירה.

עליכם לבדוק את אפשרויות המימון שלכם ולוודא שאתם זכאים לקבל משכנתא מאחד הבנקים למשכנתאות.

חשוב ביותר!

זה השלב סופר חשוב ואנו ממליצים בחום לפנות לייועץ משכנתאות המתמחה במשכנתא במחיר למשתכן שיתחיל ללוות אותכם מנקודה זו ואילך!

משכנתא במחיר למשתכן שונה לחלוטין מכל משכנתא אחרת. אתם כמובן יכולים לעשות תהליך לקיחת משכנתא במחיר למשתכן בעצמכם, אך קחו בחשבון שביצוע טעויות בדרך יכול לגבות מכם מחיר סופר יקר ובטח יותר יקר מעלות של ייועץ משכנתאות המתמחה במחיר למשתכן.

 

 

אפשר! מדובר על דירות בפרויקטים שנשארו, המוצעות לרכישה ללא הגרלה לזכאים חסרי דירה ומשפרי דיור בתוכנית "דירה בהנחה" . כדי לקבל מידע מעודכן יותר-רצוי שתתקשרו ישירות לקבלן. למידע נוסף לחצו כאן

לרשימת הדירות לרכישה ללא הגרלה – לחצו כאן.

הרבה זוגות צעירים טועים שחושבים שצריך שיהיה להם הון עצמי של 10% משווי הנכס מהם חלק חושבים שצריך רק 100,000 ש"ח. למעשה מה שנכון זה:

1.כאמור מעלה, לפי רגולציה של בנק ישראל ניתן לקבל מימון עד 75% ממחיר השמאות הגבוה (שווי השוק הריאלי) ולא מחיר הרכישה שנמוך משמעותית ממחיר השמאות (על פי תנאי המכרז לקבלנים), וכך, אחוז המימון בפועל גבוה יותר מ-75%, ויכול להגיע במקרים מסוימים עד 90%.

2.תצטרכו שיהיה לכם לפחות 100,000 ש"ח הון עצמי.

3.השווי המקסימלי לחישוב הנכס הינו 1,800,00 ₪.

שימו לב!♥

אם אתם רוכשים באזור שבו יש מענק של 40,000 ש"ח או 60,000 ש"ח, ללא קשר לסכום המענק, תהיו רשאים להביא רק 60,000 ש"ח הון עצמי במקום 100,000 ש"ח.

לדוגמא:

אם רכישת דירה בעלות של 1,700,000 ₪

תצטרכו שיהיה לכם הון עצמי של 350,000 ₪ ולא 10% כפי שרבים חושבים.

כיוון שהמימון המקסימאלי במשכנתא במחיר למשתכן הוא עד 1,350,000 ₪
(75% מתוך נכס בשווי של 1.8 מיליון ₪)

דוגמא נוספת:

נניח שבחרתם בדירה שעולנ לפי החוזה ₪1,250,000 והשווי שלה על פי הערכת שמאי הוא: ₪1,550,000

סכום המשכנתא שתוכלו לקבל הוא עד 75% משווי הנכס כלומר מ1.55 מיליון כלומר עד ₪1,162,500  

על פניו נראה שההון העצמי שאתם צריכים הוא: ₪87,500, אבל בפועל קיימת מגבלת הון עצמי מינימאלי ולכן ההון העצמי שבאמת תצטרכו שיהיה לכם הוא ₪100,000 או  ₪60,000 במקרים בהם קיים מענק מקום.

אם אתם רוכשים דירה ראשונה בחייכם מגיע לכם זכאות למשכנתא ממשרד הבינוי והשיכון. (לא מדובר כאן בזכאות להשתתף במחיר למשתכן.) הזכאות שונה ממשפחה למשפחה ותלויה בנתונים אישיים של כל אחד מבני הזוג (סטטוס משפחתי, כמות ילדים וכו'). מדובר במסלול במשכנתא של ריבית קבועה צמודה למדד, שניתן לקחת לתקופה של-10 עד 30 שנה, שהריבית בו ב-0.5% מפחתת מהריבית הממוצעת במשק.  

לא תמיד כדאי לקחת את הלוואת הזכאות. יש לבחון זאת בהתאם לטיב הלקוח, לתקופה ולזמן שתצטרכו לקחת את המשכנתא.

קחו בחשבון, עד שמגיעה תעודת הזכאות לוקח הרבה זמן ולפעמים העיכוב הזה יכול לגרום לכם להפסד כספי רב.

1.בדקו כמה הון עצמי יש לכם לפי דוגמא שהיבנו מעלה ואם אתם עומדים בתנאי המינימאלי.

שימו לב!♥

הון עצמי למשכנתא זה לא הכסף היחידי שתצטרכו להיערך אליו. 

רכישת דירה מלווה בהוצאות נוספות כמו אגרות תשלום שאתם צריכים לשלם ( רישום משכון, דמי פתיחת תיק ועוד…) תוסיפו לזה ריהוט הבית, ביצוע מעבר בדירה בפועל ועוד.. ובמחיר למשתכן צריכים גם לקחת בחשבון את מדד תשומות הבנייה. 

החל מחודש יוני 2022, רק 40% משווי הנכס מוצמד למדד תשומות הבנייה.

2.תכננו את ההכנסות וההוצאות שלכם, ובנו תמהיל משכנתא שתואם את היכולת שלכם.

3.תחשבו אם אתם רוצים לשלב מסלול גרייס בהלוואת המשכנתא, כדי שתוכלו לעמוד בתשלומי השכירות בזמן הבנייה והאם יש לכם את היכולת הכלכלית לעמוד בהוצאות הנלוות למשכנתא. 

משכנתא במכיר למשתכן - לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם במהרה! תנאים ושירות הטובים ביותר! אז מה דעתכם שנתחיל?

לאחר שקראתם את המדריך שלנו, אתם בוודאי מבינים שתכנון משכנתא במחיר למשתכן הוא מורכב ומצריך דיוק עד לפרטים הקטנים ביותר.

ליווי של יועץ משכנתאות יעזור לכם לוודא שלא יהיו מכשולים או כל דבר שימנע  מכם לקבל אישור עקרוני למשכנתא.

ייועץ משכנתאות יוודא שהמספרים עובדים לטובתכם ויעבור על התנהלות הפיננסית שלכם כדי לדעת במדוייק כמה משכנתא תוכלו לשלם בכל חודש.

במידת הצורך בעת בניית תמהיל משכנתא, הייועץ יבחן את האפשרות לשלב הלוואת גרייס (כלומר תשלמו רק את הריבית על קרן ההלוואה בגרייס חלקי ולא תשלמו בכלל בגרייס מלא) על מנת להקל עליכם בהחזר החודשי בזמן הבנייה של הדירה.

אם אתם מתכננים ליטול משכנתא במחיר למשתכן בימים אלו ורוצים להיות בטוחים שאתם עושים את הצעדים הנכונים, צרו קשר איתנו וקבלו ליווי מלא ומקצועי לאורך כל התהליך מהתחלה עד קבלת הכסף.

 אנחנו ב- House4U מתמחים בנטילת משכנתאות רגילות ובמחיר למשתכן בתנאים, שירות וזמינות הטובים ביותר ובהתאמה מדויקת ליכולת ההחזר של הלווהים ולצרכיהם הייחודיים בהווה ובעתיד. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Compare